سرور مجازی مدیریت شده

با ما همراه باشید تا در این مطلب اطلاعات مفیدی درباره سرور مجازی مدیریت شده را به شما عزیزان ارائه کنیم

همانطور که در مباحث میزبانی وب گفتیم برای ایجاد وب سایت‌ های اینترنتی نیاز به فضایی بنام هاست داریم تا فایل ها و اطلاعات خود را در آن قرار دهیم . اینکه چه نوع هاستی برای سایت خود خریداری کنیم بستگی به نوع وب سایت ما دارد برای راه اندازی سایت های اینترنتی بزرگ به سرور مجازی نیاز داریم . سرورهای مجازی دارای منابع بسیار بیشتری نسبت به هاست های اشتراکی هستند و برای کاربران حرفه ای مناسب هستند .

 

انواع سرور مجازی

شرکت های هاستینگ سرورهای مجازی که ارائه می دهند به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از : سرورمجازی مدیریت شده و سرورمجازی بدون مدیریت .

برای همه این سوال پیش می آید که کدام مورد را انتخاب کنند پیشنهادی که ما داریم این است که اگر جز کاربران حرفه ای با تخصص و دانش بالا در زمینه مدیریت سرور هستید  دارید مشخص است که بایستی از سرور مجازی مدیریت نشده استفاده کنید که در این صورت مدیریت تمام سرور با شما است اما برعکس اگر شما جز کاربرانی هستید که دانش و تخصص بالایی در این زمینه ندارید پیشنهاد ما به شما خرید سرورمجازی مدیریت شده است.

 

سرور مجازی مدیریت شده

 

درباره سرور مجازی مدیریت شده

همانطور که از نام این سرور مشخص است سرویسی است که مدیریت آن با شما نیست و شرکت میزبانی وب مدیریت آن را به عهده می گیرد اکثر شرکت‌های هاستینگ که این سرور را ارائه می دهند از تیم‌های حرفه‌ای برای مدیریت و پشتیبانی بهره مند هستند که شما می توانید با خیال راحت سرورمجازی مدیریت شده را از آن ها تهیه نمایید .

در واقع درست است که این سرویس هزینه بالاتری نسبت به نوع بدون مدیریت آن دارد اما شما با پرداخت این هزینه مسئولیت مشکلات سرور را از دوش خود برداشته اید و هر زمان نیاز به ایجاد تغییر در سرور یا ارتقاء منابع مورد استفاده و یا در صورت بروز مشکل در سرویس‌های سرور مجازی مدیریت شده نیاز نیست هیچ گونه فعالیتی از طرف شما انجام شود تیم پشتیبانی شرکت هاستینگ نیاز های شما و یا مشکلات پیش آمده را برطرف می نمایند .

در سرورمجازی مدیریت شده برای درخواست های شما به تیم پشتیبانی پنلی در اختیار شما قرار می‌گیرد که شما می توانید از طریق آن در هر بازه زمانی مشکلات سرور خود را به تیم پشتیبانی گزارش دهید و پیگیر روند کارهای انجام شده باشید .

 

امنیت در سرور های مجازی مدیریت شده

در سرورهای مجازی مدیریت شده به این دلیل که مدیریت سرور توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام می شود سرور همیشه به روز و آپدیت بوده و به همین علت موارد امنیتی در بالاترین سطح خود قرار میگیرد و سایت شما در بالاترین امنیت ممکن مدیریت خواهد شد.

سرور مجازی مدیریت شده

 

کاربرد سرور مجازی مدیریت شده

۱ ) برای ایجاد سایت های فروشگاهی آنلاین بزرگ که محصولات و مخاطبان زیادی دارد

۲ ) برای ایجاد سایت هایی با بازدید روزانه بسیار زیاد مانند سایت دانشگاه ها

۳ ) برای ایجاد پرتال های سازمانی بزرگ مخصوص وزارت خانه ها و مراکز حساس دولتی

۴ ) به دلیل پهنای باند بالایی که دارد مناسب سایت های آموزش آنلاین و برگزاری  وبینار