کنترل پنل دایرکت ادمین

کنترل پنل دایرکت ادمین ( Direct Admin )  اختصاصی برای سرور یا هاست لینوکس ساخته شده است و می توان گفت یکی از قدرتمندترین و بهترین پنل های مدیریت هاستینگ است . با اطمینان گفته می شود تمامی افرادی که در زمینه وب مشغول به فعالیت هستند با دایرکت ادمین آشنایی کامل دارند .

دایرکت ادمین از چند جهت مورد توجه کاربران قرار گرفته است اول اینکه کنترل پنل به دلیل ساختاری که دارد بسیار سبک است و سرعت بالایی دارد همچنین به طور کاملا بهینه از منابع سرور استفاده می کند و یکی از مهمترین موارد آن دوری از تحریم ها  است و بر خلاف دیگر کنترل پنل ها، تحریم های اعمال شده بر ایران، تاثیری بر روی عملکرد و دسترسی به آن نگذاشته و کاربران می توانند به راحتی و به طور مستقیم لایسنس اصلی آن را تهیه کنند.

 

Direct Admin

 

کاربرد کنترل پنل دایرکت ادمین

با استفاده از این کنترل پنل به راحتی می توانید هاست و حساب کاربری خود را مدیریت کنید ، لاگ ها و گزارش های سرور را مشاهده کنید ، میزان مصرف شده و باقی مانده از حافظه و پهنای باند را مشاهده و مدیریت کنید ؛ ایجاد، تنظیمات و همچنین مدیریت حساب های ایمیل و FTP را به راحتی انجام دهید ؛ افزودن دامنه و ایجاد زیر دامنه ، مدیریت فایل های وب سایت ، مشاهده آمار بازدیدکنندگان و مدیریت پایگاه های داده و …  نیز از دیگر امکانات این کنترل پنل می باشد .

 

تفاوت اصلی دایرکت ادمین و cPanel

از مهم ترین تفاوتی که میان این دو کنترل پنل می باشد قیمت لایسنس های آن داخل ایران است؛ که به دلیل تحریم های به وجود آمده علیه ایران خرید لایسنس کنترل پنل cPanel با مبلغ بیشتری امکان پذیر است و اختلاف قیمتی زیادی بین این دو به وجود آمده است همچنین نسبت به cPanel امکان قطع شدن لایسنس ها خیلی کمتر و مطمئن تر است .

 

 

مزایای این کنترل پنل Direct Admin 

سرعت بسیار بالا در اجرا و انجام درخواست ها

دارای قابلیت ضد کرش (Anti crash)

قیمت بسیار مناسب لایسنس ها

دارای امنیت بالا و بسیار کارآمد  

عدم وجود تحریم در ایران

امکان کانفیگ جزء به جزء و راحت سرویس ها

پنل گرافیکی زیبا و مناسب

 

direct admin

 

امکانات کنترل پنل  :

افزودن دامنه به هاست و ایجاد sub domin

قابلیت پشتیبانی از سیستم POP/IMAP

دارای سیستم آماری دقیق و پیشرفته در گزارش گیری ها

مدیریت فایل در یک فایل منیجر ساده و کامل

ایجاد ، پشتیبانی و مدیریت پایگاه داده MYSQL

ایجاد ، تنظیمات و مدیریت اکانت های ایمیل و مشاهده mail box ( ساخت اکانت به طور نامحدود )

پشتیبانی از FTP ( ساخت اکانت به طور نامحدود )

کنترل و تغییرDNS  با دایرکت ادمین

دارای سیستم پشتیبان گیری و بکاپ پیشرفته از فایل ها و ایمیل ها همچنین بازیابی بکاپ های گرفته شده همچنین امکان بک آپ گیری از کاربران به صورت اتوماتیک

مشاهده و مدیریت صفحات ارور ، لاگ ها و گزارش ها

دارای امنیت بالا به صورت پیشفرض

تنظیمات مربوط به زبان های پشتیبانی شده

 

برای مشاهده قیمت پلن های دایرکت ادمین در کاج هاست کلیک کنید .