انواع نرم افزار مدیریت هاستینگ

کنترل پنل رابط کاربری است برای راحت تر مدیریت کردن وب سایت که در ادامه قصد داریم شما را با پنج عدد از بهترین انواع کنترل پنل های هاست آشنا کنیم.

 

cPanel

این مورد یک کنترل پنل فوق العاده محبوب است که فقط برای سیستم عامل لینوکس در دسترس است . این نرم افزار دارای رابط گرافیکی و رابط مدیریت سرور از طریق WHM است. این محیط ها با هم کار می کنند به همین علت امکان مدیریت وب سایت شما در هر کدام از آنها وجود دارد . بنابراین می توان گفت این کنترل پنل هم برای مبتدیان بسیار مناسب است  و هم برای توسعه دهندگانی که دسترسی را به زیبایی ترجیح می دهند .

منظور از دسترسی سریع در این کنترل پنل این است که ویژگی های مختلفی که دارد همگی در یک صفحه قرار دارند و دسترسی به آنها بسیار ساده است و لازم نیست برای پیدا کردن یک مورد منوهای مختلف را بگردید . همچنین ویژگی ها در صفحه با توجه به نوع کاری که دارند بخش بندی شده اند و بالای هریک از بخش ها توضیح کوتاهی دارند که نشان می دهد آن بخش چه کاری را انجام می دهد. و هر تغییری نیاز باشد انجام دهید فقط با چند کلیک صورت می گیرد .

cpanel_demo

 

Plesk

یکی از دلایل محبوبیت این کنترل پنل این است که برای ویندوز و لینوکس در دسترس است . برای هاست های ویندوزی پنل های کنترلی زیادی وجود ندارد به همین خاطر پلسک یکی از راحت ترین و آسان ترین پنل ها برای این سیستم عامل است. همه گزینه های آن به دسته های مختلفی تقسیم می شود که به صورت لیست در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود.

رابط کاربری آن بسیار ساده و در دسترس است یکی از ویژگی های بارز آن تنوع ابزارهای اتوماسیون است. این کنترل پنل ها باعث صرفه جویی در وقت و منابع شما می شوند و با چند کلیک به راحتی می توان کار مورد نظر را انجام داد.

Plesk

 

 

hPanel

این کنترل پنل مخصوص میزبانی های لینوکسی است اچ پنل یه مقدار شبیه به سی پنل است اما حتی می توان گفت ساده تر از سی پنل می باشد . همه گزینه های آن در همان صفحه اصلی قرار دارند و روی هر گزینه که بزنید منوی آن را در سمت چپ مشاهده می کنید ، بنابراین حرکت میان بخش های مختلف ساده تر است .

hPanel

 

Direct Admin

این پنل مورد نظر برای سیستم های لینوکس و BSD قابل استفاده  است . قیمت آن بسیار ارزان است و یکی از ساده ترین، سریعترین و پایدارترین پنل ها است . این کنترل پنل چند سطح دسترسی دارد و از مزیت های آن میتوان گفت بسیار ساده است و کار کردن با آن اصلا سخت نیست .

Direct Admin

 

Webmin

این کنترل پنل برای سیستم عامل ویندوز در دسترس است همچنین برای لینوکس نیز کاربرد دارد البته برای ویندوز می توان آنرا نصب کرد اما برخی گزینه های آن در دسترس نیست . اما مشکلی که دارد طراحی وبمین پیچیده است اگرچه بسیار قابل تنظیم است اما باز خیلی کاربرپسند نیست

Webmin

 

همه این کنترل پنل هایی که نام برده شد  دارای خصوصیات مثبت و منفی هستند که تعیین اینکه کدام یک بهتر است، بسیار سخت است. با این حال، پنل های پلسک و سی پنل محبوب ترین و متداول ترین پنل ها در سراسر جهان هستند.